Ter veiling: Embryo van Mylord Carthago uit volle zus Quod’Coeur

Deze week veilt www.embryoauction.com het eerste embryo sinds de start van de site, een Cumano uit Parabel (Animo x Ahorn) die indertijd met Marëille Schröder tweede werd in de Grote Prijs van Amsterdam. De huidige prijs op de veilingsite is 9.000 euro, maar komende zondag om 20.00 uur eindigt de veiling. Op maandag 10 augustus start embryoauction.com bovendien met een nieuwe veiling, dit keer een embryo van de tophengst My Lord Carthago uit Tsarina de la Loge, een volle zus van Roger-Yves Bost’s Quod’Coeur.

Uitstekende sportgenen zijn hier dus samengevoegd via Mylord Carthago en de volle zus van Grand Prix-springpaard Quod’Coeur de la Loge, die in de eerste helft van dit jaar al drie 1.50/1.55m rubrieken won in Madrid, Amsterdam en Rotterdam.

De betreffende zus heet Tsarina de la Loge en stamt af van Ideal de la Loge, de hengst waarmee ‘Bosty’ talrijke Grote Prijzen won en deelnam aan het EK in Windsor 2009. Tsarina is zelf 1.20m geklasseerd. Haar moeder Fana de la Loge (Tenor de la Cour) is een halfzus van het 1.60m springpaard Lolita de la Loge, de internationaal geklasseerde Canasta de la Loge en de goedgekeurde hengsten Messire de la Loge en Heureka de la Loge.

Klik hier voor meer info over de pedigree

Klik hier voor de website

Aanbod Prinsjesdag afspiegeling van hedendaagse

Gezien het motto van Veulenveiling Prinsjesdag, ‘De Kracht van Prestatie’, is het logisch dat het gros van de veilingveulens afstamt van hengsten die zich in de sport en/of fokkerij hebben bewezen. Neem Kannan, Cornet Obolensky, Cumano, Numero Uno en Toulon of de jongere lichting Zirocco Blue, Vagabond de la Pomme en Quickly de Kreisker.

Dan hebben we bijvoorbeeld ook nog veulens van E-star, Global Express VDL en Etoulon VDL, zeer beloftevolle jonge hengsten die aan het begin staan van een grote carrière. Maar nog meer dan naar presterende vaders kijkt Prinsjesdag naar de kwaliteit van de moederlijn. Die moet doordrenkt zijn van de prestatiegenen. Nooit eerder was sprake van zo’n sterke collectie veulens op basis van sportprestaties bij familie in de directe lijn.

In een eerder bericht is de nafok van Baloubet bij Prinsjesdag al besproken en een aantal andere topverervers als For Pleasure, Verdi en Casall. Maar er is meer! Er zijn bijvoorbeeld vier veulens van de populaire olympische hengst Cornet Obolenky geselecteerd. Daaronder een hengstveulen uit een halfzus (v. Lord Z) van de Grand Prix-hengsten Action Breaker en Quasimodo van de Molendreef. Het geselecteerde hengstveulen van Quasimodo van de Molendreef x Mr.Blue komt overigens uit de volle zus van het 1.60m Grand Prix-springpaard Okometa, die met Jurgen Stenfert uitkwam.

De met Marcus Ehning fantastisch presterende Comme il Faut, zoon van Cornet Obolensky uit Olympisch en Europees kampioene Ratina Z, heeft een zoon in de veiling uit een nichtje van de bekende Grand Prix-springhengsten en verervers Toulon en Vancouver d’Auvray. Ook prachtig gefokt is de Plot Blue x Darco uit de volle zus van de wereldberoemde springmerrie Sapphire van McLain Ward.

Een uniek veulen, geboren via de ICSI-methode, is van de in principe al jaren onvruchtbare oud-wereldkampioen Cumano uit de Grand Prix-springmerrie Parabel (v. Animo). Er is een hengstveulen van Arezzo VDL x Lasino geselecteerd uit de halfzus van het internationaal 1.50m springpaard VDL Groep Zapfier (Mathijs van Asten). Een Kannan x Lux is gefokt uit de volle zus van de Grand Prix merrie Utascha SFN, die spijtig genoeg afgelopen week een beenbreuk opliep en ingeslapen moest worden.

Quickly de Kreisker, die in Marokkaanse dienst de lastigste Grote Prijzen foutloos springt, heeft twee veulens in de veiling. Een van hen komt uit de volle zus van de BWP-hengst Dulf van den Bisschop. De ander komt uit Winning Girl (Numero Uno), een dochter van de volle zus van Carthago Z.

De twee zonen van de nummer twee in de wereldbekerfinale 2015, Vagabond de la Pomme, komen respectievelijk uit de stam van het Grand Prix-springpaard B Once Z (Katharina Offel) en de Oberlina-stam. Ook apart is de zoon van Vivald’Ick, die zelf uit een halfzus van Glock’s London komt, uit een halfzus van de 1.60m springpaarden Electra en Falco van ’t Roosakker.

De achtjarige Cidane, vorig jaar naar Amerika verkocht en inmiddels gecastreerd, wordt door een dochter vertegenwoordigd die gefokt is uit een halfzus van het gouden olympisch springpaard Vindicat (Guidam). Vindicat’s stamgenoot is ook de Toulon x Emilion. Uit dezelfde moederlijn als Cidane komen de Dakar VDL x Indoctro, die nauw verwant is aan het 1.60m springpaard Ornike, en de Clarimo x Heartbreaker, een kleinzoon van de Grand Prix-springmerrie Audi’s Reflection.

Gefokt uit het nichtje van Eldorado van de Zeshoek, die zo goed presteert met Willem Greve, is de E-Star x Quite Capitol. De E-Star x Rubens du Ri d’Asse is een halfbroer van het Grand Prix-paard Oak Grove’s Heartfelt (Rolf-Göran Bengtsson) en een kleinzoon van de bekende 1.60m Grand Prix-springmerrie Ta Belle van Sombeke.

Er zijn ook enkele veulens geselecteerd uit de eerste jaargangen van jonge hengsten. Een parel onder de merrieveulens is de F One USA uit Larthago (Carthago), die al vijf goedgekeurde hengsten leverde waaronder de Grand Prix-hengsten Harley VDL en Cevin Z.

Kampioenen koop je op Veulenveiling Prinsjesdag

Op zoek naar een kampioen in de toekomst? Veulenveiling Prinsjesdag heeft er al vele mogen veilen en deelde vorige week zondag mee in de vreugde van Nederlands kampioene Young Riders, Denise Nekeman (foto). Haar negenjarige Boston STH (Johnson x Quattro, fokker J.W. Temmink uit Vorden), verkocht via Veulenveiling Prinsjesdag, danste met overmacht door de piste in Ermelo en was niet te kloppen met 76,70%.

Dit jaar heeft de selectiecommissie opnieuw potentiële dressuurkampioenen weten te selecteren, waaronder twee halfbroers van Boston STH. Vader Glock’s Johnson TN won zondag zilver op het NK senioren met 82,13% in de kür op muziek en verzekerde zich van een teamplek op het EK met Hans Peter Minderhoud. Vorig jaar maakte de imposante Jazz-zoon al deel uit van het gouden team op de Wereldruiterspelen in Caen.

De Johnson-zonen die geveild worden, komen uit Vertu Heroique (Gribaldi) en First Lady (Negro). De elitemerrie Vertu Heroique, een halfzus van de NRPS-goedgekeurde hengst Suarez (Sandreo), is de kampioen van de dressuurmerries op de Centrale Keuring van Overijssel in 2005. First Lady is een vijfjarige elitemerrie uit het Z2-dressuurpaard Adelaide (Tuschinski), die bekend staat als halfzus van het Grand Prix-dressuurpaard Lester (Triton) van de Finse Pia Verjonen. Haar grootmoeder Fantasie (Ramiro Z) liep Z1-dressuur en is een halfzus van het Lichte Tour-dressuurpaard Doreen (Ulster).

Broer van Erludine DVB
Van Jazz wordt een rechtstreekse zoon geveild, gefokt uit de elitemerrie Zarludine (Ferro x Rubinstein). Het gaat om een volle broer van de zeer getalenteerde NMK-merrie Erludine DVB, die 86 punten voor haar IBOP scoorde en vorig jaar twee Subli Cup voorselecties won met 88 en 88,4 punten en zesde werd in de Pavo Cup. Tevens bracht Zarludine het vijfjarig dressuurtalent en VSN-finalist Four Seasons (Vivaldi). Er zijn bovendien vier veulens geselecteerd die uit een Jazz-dochter zijn gefokt.

Vier van Negro
Het bloed van de olympische hengst Ferro komen we overigens ook vaak tegen in de collectie, alleen al via de vier hengstveulens van zijn zoon Negro. Een van hen is gefokt uit de bekende Zhara Obertje (Jazz), in 2007 kampioen van de Nationale Merriekeuring. Deze vollle zus van de Grand Prix-dressuurhengst Tango is inmiddels Prix St.Georges geklasseerd. Ook interessant is de Negro uit Glamour-Esther SVN (Totilas), die op de stamboekkeuring 80/80 scoorde en op de CK de vijfde plaats innam. Glamour-Esther SVN, gefokt uit de lijn van de Grand Prix-merrie Sisther de Jeu, is een halfzus van vier Lichte Tour- en twee Z1-paarden.

Negro staat bovendien twee keer als moedersvader geregistreerd. Bij een eerder genoemd Johnson-veulen en bij een merrieveulen van Lord Leatherdale uit de ster preferente Urona (Negro). Deze Urona bracht al een internationaal juniorenpaard: Corona (Tuschinski) van de Belgische Kate Wiggins.

Vijf van De Niro
Van de Duitse kampioenshengst De Niro veilt Prinsjesdag maar liefst vijf nakomelingen. Interessant is de hengst van De Niro uit Jazz-merrie Tsarina B. Zij is een halfzus van Grand Prix-dressuurmerrie Reine B uit een verder van dressuur doordrenkte moederlijn. Ook aantrekkelijk gefokt zijn de twee producten uit de moederlijn van Grand Prix-dressuurmerrie Nadine en de goedgekeurde Dorado: Coosje van Johnson is verantwoordelijk voor de enige dochter van De Niro, Gerard Vervoorn brengt een hengst in uit Bertolonia van Santano.

Ook niet onvermeld mag blijven het product van Pegasus Stables. Deze merrie van Don Schufro is een droom voor elke dressuurfokker en -ruiter. Moeder Borendy van Painted Black is direct familie van topdressuurpaarden en goedgekeurde hengsten Zuidenwind, Zhivago en Charmeur.

Prinsjesdag Veulenveiling start veilingsite met embryo’s

Via www.embryoauction.com biedt de Nationale Veulenveiling Prinsjesdag met ingang van augustus 2015 embryo’s aan. Deze embryo’s beschikken over het allerbeste genenmateriaal dat er in de wereld te vinden is. Van hengsten die in de internationale sport excelleren of bewezen hebben bovengemiddelde sportaanleg te vererven. Maar nog veel belangrijker, uit moederlijnen waarin sportprestaties in directe lijn zeer sterk verankerd zijn. Wie in de sport wil excelleren, is afhankelijk van de fokkerij.

Veulenveiling Prinsjesdag veilt al jaren embryo’s op de derde dinsdag van september. Met de razendsnelle ontwikkelingen in de fokkerij biedt Prinsjesdag in de vorm van www.embryoauction.com een nieuw platform om embryo’s te vermarkten. Omdat embryotransplantatie en ICSI de hedendaagse fokkerij veranderen, ontstaat ook behoefte aan een andere vorm van afzet. Waar enkele jaren geleden een enkel embryo via de veulenveiling werd verkocht, ontstaat de laatste jaren een ruim aanbod van embryo’s waarin genen van bewezen hengsten en merries met elkaar gekruist zijn.

Voorzitter Arjan van der Waaij is trots op de nieuwe veilingsite van Prinsjesdag: ‘Het idee van embryoauction.com ontstond tijdens de vorige editie van de veulenveiling. We zagen elk jaar het aantal embryo’s in de veiling toenemen. Er werd steeds betere kwaliteit aangeboden door de fokkers, maar tegelijkertijd hadden we het gevoel dat het niet paste op de veilingdag: er was niks in de baan als je een embryo veilde en daarmee ging het bijna ten koste van de sfeer. Maar we merkten wel dat de vraag groot was met bijbehorende prijzen. Dus wat doe je dan? We hebben andere initiatieven op dit gebied bekeken en gemeend dat er mogelijkheden liggen. In de afgelopen maanden hebben we daarom www.embryoauction.com ontwikkeld. Gezien het aanbod dat we in de markt tegenkwamen is er zeker behoefte aan een dergelijk platform.’

Prinsjesdag hanteert al jaren zeer strenge criteria bij het samenstellen van de jaarlijkse veulencollectie. ‘De Kracht van Prestatie’ is daarbij het motto en ziet toe op prestatievererving in de directe moederlijn, bewezen of veelbelovende vaders, ontwikkeling, een functioneel exterieur en functionele beweging. Bij de embryo’s op www.embryoauction.com wordt de lat wat betreft prestatievererving nog hoger gelegd. Alleen het allerbeste Europese topmateriaal is goed genoeg. Voor dergelijk streng geselecteerd genenmateriaal bestaat wereldwijd interesse. Doelstelling van www.embryoauction.com is om de wereldwijde vraag te verbinden met het aanbod van topmateriaal van Europese fokkers. Niet alleen op de derde dinsdag van september, maar het hele jaar door.

Wie geïnteresseerd is kan zich registreren op deze website. Voor meer informatie: info@embryoauction.com of bellen naar +31-(0)342440100.

Bustique verkocht naar VS

KESSEL – Stal Hendrix heeft de KWPN-goedgekeurde hengst Bustique (Indoctro x Grannus) verkocht. Hij zal zijn carrière voortzetten in Amerika onder zijn nieuwe amazone Kelly Tropin. Bustique werd als veulen geveild op Veulenveiling Prinsjesdag en presteerde de afgelopen jaren succesvol onder Michel Hendrix, die de inmiddels negenjarige hengst tot Grand Prix-niveau heeft opgeleid.

Bustique is altijd één van de favorieten van Stal Hendrix geweest. De Indoctro-zoon heeft een aantal zeer fraaie successen geboekt. Zo won hij de reservetitel op de KWPN-hengstenkeuring, werd hij goedgekeurd met 81 punten en won hij de eerste hengstencompetitie waaraan hij deelnam. In 2014 werd Bustique tweede in de VHO Trofee en behaalde hij een reeks van internationale klasseringen op 1,50 m-niveau. In februari van dit jaar liet de hengst zich wederom goed zien. Hij werd vierde in de Grote Prijs op de KWPN Hengstenkeuring.

Stal Hendrix sold the KWPN-approved stallion Bustique (Indoctro x Grannus) to the USA. He will proceed his sporting career with his new rider Kelly Tropin. As a foal Bustique was sold at Foal Auction Prinsjesdag. Michel Hendrix has trained the stallion to Grand Prix level in the last five years. The 9 year old has always been one of Stal Hendrix’ favourites.

The Indoctro-son has achieved many great sporting results. He won the reserve championship at the KWPN Stallion Show, was approved by 81 points and won the very first Stallion Competition he competed in. Bustique became second during the VHO Trophy in 2014 and got many placements in international 1.50 classes. In February this year, the stallion got placed fourth at the Grand Prix during the KWPN Stallion Show.

Bron/Source: Stal Hendrix

Wimphof’s Hinde ook op CH De Wolden aan de top

DE WOLDEN – De veilingtopper van Prinsjesdag in 2007 Wimphof’s Hinde bewijst de investeringen van eigenaren E.J. Rienks en C. Kramer dubbel en dwars waard te zijn. Onder Marriët Hoekstra sprong de aansprekende Berlin x Heartbreaker-merrie naar een zesde plaats in de CSI2* Grote Prijs van CH De Wolden. In de rankingproef op vrijdag werd de pas achtjarige telg uit de Balia-stam al vijfde.

“Wimphof’s Hinde is mijn absolute droompaard! De tweede dag werden we in de 1,45 m rankingproef gewoon vijfde na twee foutloze rondes. We dachten al: ‘Het kan niet beter’, maar ook in de Grote Prijs gaf Hinde werkelijk alles! Weer dubbelnul en een zesde prijs! Wat een wereldpaard! Een droomweek voor ons allemaal”, is amazone Marriët Hoekstra uitzinnig over het fokproduct van Haras de la Vie. Met haar genen, fantastische model, maar vooral excellente springkwaliteiten is Wimphof’s Hinde precies waar Prinsjesdag voor staat: De Kracht van Prestatie!

Ook de op Prinsjesdag geveilde Arc de Triomphe (Triomphe de Muze x Calvados) draaide onder Frank Schuttert zeer goed mee in De Wolden. Het fokproduct van familie Van Straaten werd achtste in de Grote Prijs.

The top-seller of Prinsjesdag 2007 Wimphof’s Hinde proves to be worth the investments of owners E.J. Rienks and C. Kramer. With rider Marriët Hoekstra the talented mare by Berlin x Heartbreaker became 6th in the CSI2* Grand Prix of De Wolden. On Friday the only 8 year old mare already became 5th in the ranking class.

“Wimphof’s Hinde is the horse of my dreams! She gave it all in the Grand Prix! What a superstar”, Marriët Hoekstra said about the amazing mare bred by Haras de la Vie. Wimphof’s Hinde has it all: the right genes, an excellent type and above all amazing jumping skills! The Power of Performance!

In addition Arc de Triomphe (Triomphe de Muze x Calvados) did a great job too with Frank Schuttert. The gelding bred by family Van Straaten ended up 8th in the Grand Prix.

Check out the video of Wimphof’s Hinde and Marriët Hoekstra:

Boston STH en Denise Nekeman overtuigend Nederlands kampioen

ERMELO – Boston STH en Denise Nekeman bewezen afgelopen weekend hun klasse door Nederlands kampioen te worden bij de young riders. De negenjarige Johnson-zoon liet zijn enorme potentie weer zijn en Denise Nekeman toonde haar toptalent. Boston STH werd als veulen aangekocht door familie Nekeman op Veulenveiling Prinsjesdag 2006.

Nadat het eerste NK-onderdeel al winnend werd afgesloten door Boston STH en Denise Nekeman kwam ook de Kür op Muziek overtuigend op naam van het fokproduct van J.W. Temmink uit Vorden. Met maar liefst 76,60% – en daarmee bijna 4% voorsprong op de nummer twee – verdiende de Johnson-zoon de kampioenstitel. “Wat een super weekend! Ik ben zo mega trots op de enige echte Big Boss! Wat is het toch een kanon”, klonk Denise Nekeman uiterst enthousiast na afloop. “We hebben ons laatste jaar bij de young riders afgesloten met een knaller! Nu krijgt Boston een paar dagen lekker vakantie en dan gaan we hard oefenen voor de U25.”

Prinsjesdag feliciteert amazone Denise Nekeman, haar ouders en eigenaren van Boston STH de heer en mevrouw Nekeman en fokker J.W. Temmink met dit geweldige succes!

Boston STH and Denise Nekeman became Dutch young rider champion! With an exceptional score of 76.60% the son of Johnson won the Freestyle to Music and the gold medal at the Dutch championships for young riders in Ermelo. Boston STH was bought by family Nekeman at Foal Auction Prinsjesdag 2006.

A huge congratulations to rider Denise Nekeman, her parents and owners of Boston Mr. and Mrs. Nekeman and breeder J.W. Temmink!

Prinsjesdag pakt uit met nafok Baloubet du Rouet

Baloubet du Rouet en de Prinsjesdag hebben veel met elkaar gemeen: ze staan allebei voor prestatie en kwaliteit. Op de derde dinsdag is bovendien al menig Baloubet-veulen verkocht. Afgelopen zondag werd de vijfsterren Grote Prijs van Falsterbo gewonnen door Bonne Chance CW (foto), dochter van Baloubet du Rouet die als veulen door Prinsjesdag is geveild.

De pas negenjarige superster van Janike Sprunger verdiende daarmee 66.000 euro, nadat zij in de landenwedstrijd ook al een topronde liet zien. Het fokproduct van H.J.F. van Loon uit Hooge Mierde, die Bonne Chance CW (mv. Cambridge) in 2006 liet veilen, won eerder dit jaar ook al de 1.50m Grote Prijzen van CSI3* Busto Arsizio en Vejer de la Frontera.

Er gaat geen veiling op Prinsjesdag voorbij of nafok van Baloubet du Rouet maakt deel uit van de collectie. Zo ook dit jaar met vier rechtstreekse kinderen en zes kleinkinderen via zijn zonen Balou du Rouet (3x) en Chaman (2x) en als moedersvader (1x).

Parels
Een van de vele parels is het hengstveulen van Baloubet du Rouet x Opium, waarvan 1.60m Grand Prix-springpaard Sterrehof’s Ushi (v. Vigo d’Arsouilles) met Julia Kayser de grootmoeder is. En wat te denken van een Baloubet du Rouet uit de bekende Krista (v. Polydor), de moeder van de winnaar van de Wereldbekerfinale Taloubet K met Christian Ahlmann?

Van de populaire vererver Balou du Rouet wordt er onder andere een dochter geveild uit BMC Octavia (v. Jus de Pomme), voormalig winnares van de Grote Prijs van CSI Twente met Jurgen Stenfert. Uit een dochter van Balou du Rouet wordt bovendien een hengst van Edinburgh geveild, de hengst die indertijd ook zelf bij Prinsjesdag geveild is.

Van de Baloubet-zoon Chaman, zeer succesvol onder Ludger Beerbaum, is er een dochter te koop uit de volle zus van de olympische springhengst Tinka’s Boy (v. Zuidpool) van Markus Fuchs. Deze merrielijn zien we nog een keer vaker terug in de collectie, want er is een Levisto Z-merrieveulen geselecteerd uit de 1.50m springmerrie Vantiels Esprit (v. Baloubet du Rouet), een halfzus van Tinka’s Boy en bovendien moeder van opkomende ster Carrera VDL.

For Pleasure
Baloubet du Rouet nam met Rodrigo Pessoa tweemaal deel aan de Olympische Spelen en kwam met een individueel gouden medaille (2004) en teambrons (2000) thuis. Een hengst die qua sport en verervingskracht niet voor hem onderdoet is For Pleasure, de winnaar van teamgoud op de Olympische Spelen in 1996 en 2000. En ook van hem heeft Prinsjesdag twee veulens geselecteerd: een For Pleasure-zoon komt uit Gracelottie B (v. Nabab de Reve), een nichtje van olympisch springpaard Vindicat W (v. Guidam) dat in 2004 teamgoud won met het Britse team.

Genetisch ook zeer interessant is de nafok van Glock’s London (2x en moedersvader 1x) en Berlin (2x), twee tophengsten die de nodige medailles behaalden met Gerco Schröder. London’s vaste ploeggenoot VDL Groep Verdi TN wordt in de veiling vertegenwoordigd door een zoon uit Kicky Queen (Voltaire), de moeder van de 1.60m Grand Prix-springhengst Tyson van Leon Thijssen en halfzus van het Grand Prix-springpaard Nirvana van Annet Willems. Een van de vele merrielijnen waar de prestatie vanaf spat!

Tenslotte mag in het lijstje van presterende topverervers de naam van Rolf-Göran Bengtsson’s Casall ASK natuurlijk niet ontbreken. De internationaal op het hoogste niveau presterende hengst is vertegenwoordigd door een hengst- en een merrieveulen, beide uit zeer interessante moederlijnen.

Fenomenale Bonne Chance CW wint CSIO5* Longines Grand Prix van Falsterbo

FALSTERBO – De rijzende ster Bonne Chance CW heeft zichzelf in Falsterbo definitief op de kaart gezet: onder Janika Sprunger won de pas negenjarige merrie de prestigieuze vijfsterren Longines Grand Prix! De spectaculaire dochter van Baloubet du Rouet sprong al ijzersterk in de Furusiyya FEI Nations Cup afgelopen vrijdag en bleek vandaag in de Grote Prijs weer in vorm. Bonne Chance CW werd als veulen geveild op Veulenveiling Prinsjesdag.

Voor de door H.J.F. van Loon gefokte Bonne Chance CW is het al de derde overwinning in een Grote Prijs. Begin dit jaar in de Sunshine Tour maakte de Baloubet du Rouet-dochter uit de stam van Audi’s Jikke haar debuut in een driesterren Grote Prijs, die ze direct winnend afsloot. Twee maanden later kwam daar de overwinning in de driesterren Grote Prijs van Busto Arsizio bij. Nu heeft Bonne Chance CW ook een échte klassieker van de springsport op haar palmares bij geschreven: de Grote Prijs van de Falsterbo Horse Show. Prinsjesdag feliciteert fokker H.J.F. van Loon, amazone Janika Sprunger en eigenaar Dufour Stables!

The rising star Bonne Chance CW put herself on the show jumping map in Falsterbo today: with Janika Sprunger the only 9 years old mare won the prestigious CSIO5* Longines Grand Prix! The spectacular daughter of Baloubet du Rouet already showed her skills in the Furusiyya FEI Nations Cup last friday and proved to be in an even greater form in today’s Grand Prix. Bonne Chance CW was auctioned at Foal Auction Prinsjesdag.

Bonne Chance CW was bred by H.J.F. van Loon and is closely related to the exceptional mare Audi’s Jikke. For Bonne Chance CW the GP-victory in Falsterbo was already her third this year. At the beginning of the season on the Sunshine Tour she made her debut in a CSI3* Grand Prix and won immediately. Two months later the mare by Baloubet du Rouet was victorious in the CSI3* Grand Prix of Busto Arsizio. Now Bonne Chance CW put herself in the history books, winning the CSIO5* Grand Prix of the Falsterbo Horse Show. A huge congratulations to breeder H.J.F. van Loon, rider Janika Sprunger and owner Dufour Stables!

Bonne Chance CW imponeert in Nations Cup Falsterbo

FALSTERBO – Met een fenomenale foutloze ronde en één foutje in de tweede manche bevestigde Bonne Chance CW (Baloubet du Rouet x Cambridge) vandaag haar wereldklasse in de Furusiyya FEI Nations Cup in Falsterbo. Met de Zwitserse Janika Sprunger droeg de in 2006 op Veulenveiling Prinsjesdag geveilde Bonne Chance CW duidelijk bij aan de sterke vierde plek van Zwitserland. De negenjarige merrie lijkt Janika Sprungers opvolger voor haar verkochte fenomeen Palloubet d’Halong.

Met fantastische reflexen, afdruk en voorzichtigheid toonde Bonne Chance CW zich vandaag één van de grootste talenten van de springsport. H.J.F. van Loon fokte de inmiddels negenjarige merrie en bood haar ter veiling aan op Veulenveiling Prinsjesdag 2006. Bonne Chance bevestigt maar weer het motto van Prinsjesdag de Kracht van Prestatie: haar grootmoeder is de volle zus van de legendarische Audi’s Jikke van Eric van der Vleuten, haar halfbroer Zhum CW sprong onder McLain Ward op topniveau, ze is nauw verwant aan Grote Prijzen-winnaar Abra Kadabra van Albert Zoer en ook de KWPN-gekeurde hengsten Vleut en Genius komen uit Bonne Chance CW’s moederlijn.

With a phenomenal clear round and one down in the second round Bonne Chance CW (Baloubet du Rouet x Cambridge) confirmed her world-class talent in the Furusiyya FEI Nations Cup in Falsterbo today. With the Swiss rider Janika Sprunger the Prinsjesdag-sold mare contributed to the strong fourth place of Switzerland. The only nine year old mare seems to be the follow-up for Janika Sprunger’s former superstar Palloubet d’Halong.

Amazing reflexes, a strong take off and the last carefulness of the world define the quality of Bonne Chance CW. H.J.F. van Loon bred the now nine year old mare and Bonne Chance CW was auctioned at Foal Auction Prinsjesdag 2006. Bonne Chance CW confirms the motto of Prinsjesdag the Power of Performance: her granddam is the full sister of the legendary Audi’s Jikke of Eric van der Vleuten, her half-brother Zhum CW jumped at top level with McLain Ward, she is closely related to multiple Grand Prix-winner Abra Kadabra of Albert Zoer and also the KWPN-approved stallions Vleut and Genius are bred from the same line as Bonne Chance CW.

Copyright Veulenveiling Prinsjesdag Website door Newmore